Grać w lotto?

Wpisy

 • wtorek, 06 listopada 2012
  • Gwarantowane 50 mln w dzisiajszym losowaniu.

   Znalazłem w internecie (dokładniej tutaj: http://www.wynikilotto.com.pl/aktualnosci/85,Dzisiaj_GWARANTOWANE_50_mln_zl_w_Lotto./) informację o tym, że w dzisiejszym losowaniu Lotto pula na wygrane jest gwarantowana i wynosi 50 mln zł. Z tego co piszę Totalizator to na takim newsie oni również mogą stracić, bo jeśli suma wynikająca z ilości zakładów będzie dawała mniej niż 50 mln wtedy oni dopłacają resztę. Jednocześnie jednak na oficjalnej stronie Lotto jest informacja o tym, żeby do kolektur chodzić najlepiej do godziny 16 bo później mogą być ogromne kolejki. Czyli z jednej strony ryzykują a z drugiej spodziewają się ogromnej ilości graczy.

   W powyższym linku znajdziecie również informacje ile wygrali gracze podczas ostatniej kumulacji takiej wielkości i jasno wynika, że było tego zdecydowanie więcej niż 50 mal zł. Wychodzi zatem na to, że to gwarantowanie 50 mln zł jest tylko i wyłącznie chwytem reklamowym. Bo przecież podwyżka cen zakładów Lotto do 3 zł wynikała właśnie z faktu, że mają być coraz wyższe kumulacje, które właśnie wg. zapewnień organizatora miały sięgać 50 000 000 zł. No cóż, pożyjemy zobaczymy. Losowanie lotto już dzisiaj, wszystkim życzę szczęścia gdyż sam nie mam zakładu na dzisiaj. Duża kumulacja wcale nie zwiększa szans na wygraną...

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   gracwlotto
   Czas publikacji:
   wtorek, 06 listopada 2012 15:13
 • środa, 01 sierpnia 2012
  • Statystyki losowań lotto

   Niedawno w sieci pojawiła się ciekawa aplikacja dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić ile razy dana liczba była wylosowana w konkretnym roku. Dajmy na to, że chcemy sprawdzić jak często wypadała 20. Wchodzimy na http://www.wynikilotto.com.pl i w zakładce wykresy przechodzimy na podstronę "występowanie liczb lotto" o ile dobrze pamiętam. 

   Takie wykresy mogą stwarzać pozory możliwości zbudowania systemu lotto. Po pierwsze widać pewną systematyczność, jeśli jakaś liczba w jednym roku losowana była często to w kolejnym znacznie mniej. Mamy średnio 150 losowań rocznie, czyli jeśli dojdziemy do wniosku, że dana liczba powinna w tym roku wypaść 25-30 razy a nie tak jak w poprzednim 10 to nasze szanse zgodnie z logiką mogłyby się zwiększyć. 

   Bardzo ciekawy jest jeden z prezentowanych tam wykresów. Mianowicie, na poniższym gdzie znajdziemy porównanie częstotliwości losowań 16 i 17 widać, że liczba 16 w jednym roku nie padła ani razu. Sprawdźcie wszystkie inne liczby i w żadnym innym przypadku takie zjawisko nie miało miejsca.

   Występowanie liczby 16 w losowaniach lotto 

    

   Jak widać było to dokładnie w 1966 roku. Niby bardzo dawno temu ale jakie jest prawdopodoieństwo takiego zjawiska ? 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   gracwlotto
   Czas publikacji:
   środa, 01 sierpnia 2012 09:47
 • środa, 25 lipca 2012
  • "przewidywane" kumulacje w lotto?

   Zdarza się, że na sobotnim spacerze przechodząc koło kolektury lotto widzisz wysoką kwotę kumulacji na najbliższe losowanie lotto. Jeśli jesteś przyzwyczajony, że zawsze widnieje tam kwota z przedziału 2-5 mln to pewnie tabliczki nie zauważasz - jeśli jednak nagle pojawia się 10-20-30 mln wtedy jakimś cudem znajdujesz w kieszeni 3-6 zł i stwierdzasz, że może warto znowu spróbować.

   Jednak o 22:15 w sobotę może okazać się, że rzeczywista nagroda za poprawne wytypowanie magicznych 6 liczb jest np. 10-15% mniejsza niż tak, która widniała na banerze. Czy jeśli zamiast 10 mln wisiało by 9 to też zdecydowałbyś się na zakup? Wielu od razu by odmówiło twierdząc, że i tak szanse są marne i wolą mieć w kieszeni te 6 zł niż nic.

   Jeśli ciekawi Ciebie jak często przewidywane kumulacje są zdecydowanie wyższe niż rzeczywiste wygrane powinieneś odwiedzić stronę lotto. Zdziwi Ciebie pewnie to, że nie jest to oficjalna strona ale na oficjalnej takich danych nie znajdziesz. Nie dowiesz się jaka był przewidywana kumulacja a jak rzeczywista wygrana. Tego dowiedzieć się możesz tylko z prywatnych stron, które gromadzą te dane i tez nie zawsze.

   Wczoraj, 24-07-2012 przewidywana kumulacja wynosił 8 000 000 zł. Podczas losowania okazało się, że do wygrania jest tylko 7 100 000. Zatem przewidywana kumulacja była znacznie bliżej 7 niż 8 mln ale jednak upubliczniono 8 mln. Po ponad 5 tys losowań lotto można chyba przewidzieć, że w środku tygodnia w okresie wakacyjnym nie będzie aż tylu chętnych na kupony - a jednak organizatorowi lotto znowu się to nie udało.

   O tym fakcie nie dowiesz się jednak nigdzie, gdyż nikt wczoraj głównej wygranej nie zgarnął - teraz "przewidywana" kumulacja wynosi 10 000 000. W czwartek po 22 dowiemy się jaka jest na prawdę.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „"przewidywane" kumulacje w lotto?”
   Tagi:
   Autor(ka):
   gracwlotto
   Czas publikacji:
   środa, 25 lipca 2012 09:39
 • poniedziałek, 23 lipca 2012
  • Czy warto grać w lotto?

   Często przechodzisz obok kolektury lotto i zastanawiasz się czy warto zaryzykować 3 zł aby zdobyć miliony. Jak możesz się domyślić nie jesteś jedyny, skoro kumulacje w lotto rosną tak szybko to coś w tym jest. Ludzie grają bo kupon lotto to nie jest dla nich tylko zwykły kawałek papieru, który uczestniczy w losowaniu ale szansa na spełnienie wielu marzeń. 

   Jeśli zdecydujesz się zagrać w lotto musisz postawić sobie pytanie co zrobić żeby wygrać. Odpowiedź kuriozalnie (bo w hasłach reklamowych najczęściej nie ma wiele prawdy) brzmi następująco - "żeby wygrać trzeba grać". Twoje szanse na wygraną są bardzo niewielkie ale jednak ktoś wygrywa. Możesz oczywiście zwiększać je kupując coraz więcej kuponów na kolejne losowania ale w praktyce jest to mało opłacalne. Gra w lotto na pewno nie może być traktowana jako inwestycja. 

   Inwestycja to coś co daje szanse na zysk - w lotto też je mamy ale zakładając, że każde 3 zł to szansa mniej więcej jeden do czternastu milionów to chyba nie ma o czym mówić. Dla mnie lotto to zabawa, kupuje kupon potem cały dzień myślę co sobie kupię za te gwarantowane miliony, które na pewno zgarnę a po wieczornym losowaniu przychodzi lekkie rozczarowanie. 

   Jakie są Wasze przesłanki do gry w lotto? Zapraszam do komentarzy.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „Czy warto grać w lotto?”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   gracwlotto
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 23 lipca 2012 10:13