Grać w lotto?

Wpis

poniedziałek, 23 lipca 2012

Czy warto grać w lotto?

Często przechodzisz obok kolektury lotto i zastanawiasz się czy warto zaryzykować 3 zł aby zdobyć miliony. Jak możesz się domyślić nie jesteś jedyny, skoro kumulacje w lotto rosną tak szybko to coś w tym jest. Ludzie grają bo kupon lotto to nie jest dla nich tylko zwykły kawałek papieru, który uczestniczy w losowaniu ale szansa na spełnienie wielu marzeń. 

Jeśli zdecydujesz się zagrać w lotto musisz postawić sobie pytanie co zrobić żeby wygrać. Odpowiedź kuriozalnie (bo w hasłach reklamowych najczęściej nie ma wiele prawdy) brzmi następująco - "żeby wygrać trzeba grać". Twoje szanse na wygraną są bardzo niewielkie ale jednak ktoś wygrywa. Możesz oczywiście zwiększać je kupując coraz więcej kuponów na kolejne losowania ale w praktyce jest to mało opłacalne. Gra w lotto na pewno nie może być traktowana jako inwestycja. 

Inwestycja to coś co daje szanse na zysk - w lotto też je mamy ale zakładając, że każde 3 zł to szansa mniej więcej jeden do czternastu milionów to chyba nie ma o czym mówić. Dla mnie lotto to zabawa, kupuje kupon potem cały dzień myślę co sobie kupię za te gwarantowane miliony, które na pewno zgarnę a po wieczornym losowaniu przychodzi lekkie rozczarowanie. 

Jakie są Wasze przesłanki do gry w lotto? Zapraszam do komentarzy.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
gracwlotto
Czas publikacji:
poniedziałek, 23 lipca 2012 10:13

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • racjonalistk.a napisał(a) komentarz datowany na 2012/07/23 11:43:10:

    Lotto to tzw. podatek od głupoty. Raz na rok można zapłacić. Ale trzeba uważać, by nie wpaść w iluzoryczne przeświadczenie, typu: "Następnym razem na pewno się uda", albo: "A co, jak nie wyślę, a moje numery zostaną wylosowane". To bardzo łatwa droga do wpadnięcia w uzależnienie, z którego wyjść już nie będzie tak łatwo.

  • gracwlotto napisał(a) komentarz datowany na 2012/07/24 15:14:58:

    Słyszałem też inne określenie - "lotto to obowiązkowy podatek dla słabych z matematyki". Ciekawe czy rzeczywiście niektórym udaje się wygrać...

Dodaj komentarz